Історія гімназії

Герб гімназії
Герб гімназії
Герб гімназії
Святі Кирило та Методій - покровителі гімназії
Святі Кирило та Методій - покровителі гімназії
Святі Кирило та Методій - покровителі гімназії
І корпус гімназії в 1995-1999 рр.
І корпус гімназії в 1995-1999 рр.
І корпус гімназії в 1995-1999 рр.
Перші гімназисти, 1992 р.
Перші гімназисти, 1992 р.
Перші гімназисти, 1992 р.
ІІ корпус гімназії в 1996-1999 рр.
ІІ корпус гімназії в 1996-1999 рр.
ІІ корпус гімназії в 1996-1999 рр.
Перші п'ятикласники, 1999 р.
Перші п'ятикласники, 1999 р.
Перші п'ятикласники, 1999 р.

Класична гімназія при Львівському Національному університеті імені Івана Франка (Львівська гуманітарна гімназія - саме таким було її ймення на початку) веде свій відлік від 15 вересня 1992 року. Бачилася вона як гуманітарний освітній заклад нового типу для обдарованих юнаків. Тоді до неї прийшло лише 33 учнів. Їх не лякала незвідність, очі зоріли непізнаним, а душу переповнювала жага оволодіти якнайбільшим.

На них покладали великі надії батьки, вчителі, засновники. Ініціатором цього прекрасного навчального закладу став Ігор Зіновійович Підкова

Підкова Ігор Зіновійович

Ініціатор та засновник гімназії. Директор в 1992-1995 рр.

×
, чудовий організатор, творчий педагог, чуйний наставник. Саме він зібрав навколо себе талановитих педагогів, вселив впевненість у свої сили молодому поколінню. І Гімназія розправила свої крила. Надійними та добрими послідовниками цього фахівця стали у 1994 р. Дмитрів Ігор Романович

Дмитрів Ігор Романович

Директор гімназії в 1994-1996 роках

×
, а у 1996 році Джала Юрій Степанович. Під його керівництвом Гімназія розцвіла бантиками та наповнилася дзвінкими голосами дівчаток.

Математик за фахом, Юрій Степанович зумів майстерно поєднати в гуманітарному закладі предмети суспільно-гуманітарного циклу з предметами математичного та природничого спрямування.

Довго шукала наша Гімназія свою "землю обітовану". Перших учнів вона гостинно зустріла у двох класах колишньої Середньої школи № 61. Та вже через два роки ми мали своє приміщення, аж два корпуси дитячого садочку. Напевно, всі згадають маленькі затишні класи, гомінкі перерви, а головне - буйну зелень і спів пташок довкола. У 1999 році гімназисти нарешті увійшли у свою домівку - просторий дім на Пороховій, 3. Разом зі своїми вихованцями сюди прийшли наставники та вчителі. У нас працюють викладачі, для яких Гімназія стала і другим домом, і справою життя. Багато хто з них викладає в Гімназії від перших днів її заснування, віддаючи набутий досвід і знання молодим. Кожен із наших викладачів згадає багатьох, а, можливо, і кожного зі своїх вихованців, бо віддав їм частинку себе, а натомість одержав теплоту, вирозуміння і визнання.

За час нашого існування можемо пишатися випускниками, а їх було вже 29 випусків, кожен із яких на "відмінно" справився зі вступними випробуваннями, і з-поміж гімназистів впевненою ходою приєднався до гамірної сім'ї спудеїв різних ВУЗів України. Зараз прослідковується максимальний рівень вступу до ВУЗів.

П'ятикласники - добра зміна випускникам. Саме їм доводиться підхоплювати славу гімназистів - дослідників, науковців, переможців олімпіад.

Гімназія класична, а отже з давніми та міцними традиціями, корені яких - в античності. Тому на гербі цього вільного і давнього за своїми традиціями навчального закладу зображено одвічне джерело мудрості - книга - альфа та омега життя, увінчана символом переможця - вічнозеленим вінцем лавра. Світ нашої Гімназії - це храм науки, двері якого відкриваються усім, хто хоче стати зразком культури, справедливості, добра і милосердя.

Покровителями Класичної гімназії є святі рівноапостольні Методій і Кирило, апостоли слов'ян, покровителі Європи, дуже близькі духом і дорогі всім слов'янам і нашому українському народові. Їм завдячуємо світло християнської віри, переклад Святого Письма й богослужбових книг на слов'янську мову. Вони стали основоположниками та творцями слов'янського обряду. 


Як злагоджено працюється, коли чітко поставлено ціль: продумано і враховано всі нюанси праці.