Положення про учнівське самоврядування гімназії
ІV. Положення про учнівське самоврядування Класичної гімназії при Львівському національному університеті імені Івана Франка
1. Загальні положення.
1. Учнівське самоврядування в гімназії діє відповідно до Конституції України, Закону України «Про повну загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів.
2. Учнівське самоврядування базується на демократичних засадах у поєднанні з національними та загальнолюдськими цінностями.
3. Завданнями учнівського самоврядування гімназії є:
· формування і розвиток соціально активної особистості, виховання патріота незалежної України з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості;
· забезпечення і захист прав та інтересів учнів;
· підвищення мотивації учнів до здобуття якісної освіти;
· розвиток здібностей обдарованих учнів відповідно до їх інтересів, прав та свобод;
· пропаганда здорового способу життя;
· запобігання негативним проявам в учнівському середовищі;
· організацію дозвільно-розважальної діяльності;
· створення творчих дитячих та молодіжних об’єднань;
· залучення дітей та молоді до прийняття рішень;
· створення умов для самореалізації учнів;
· налагодження контактів та реалізація спільних проєктів, ініційованих учнями.
4. Організаційну та методичну допомогу у роботі учнівського самоврядування гімназії надає педагог-організатор гімназії.
5. Класні керівники класів та вчителі допомагають учням у реалізації завдань учнівського самоврядування відповідно до п. 1.3 даного Положення.
2. Структура та організація діяльності.
1. Початковий рівень учнівського самоврядування здійснюється на рівні класу, вищий – на загальногімназійному рівні.
2. Учнівський парламент є вищим представницьким та розпорядчим органом учнівського самоврядування в гімназії.
3. До складу учнівського парламенту гімназії входять голова учнівського самоврядування гімназії та голови учнівських самоврядувань (старости) класів.
4. За рішенням учнівських колективів період повноважень учнівського парламенту може бути встановлений на один чи два роки.
5. Порядок формування учнівського парламенту.
На початку кожного навчального року у класних колективах 5-11-х класів проходять вибори старост та їх заступників, які одночасно є членами учнівського парламенту гімназії.
6. Керівником учнівського парламенту є Голова учнівського самоврядування – Спікер учнівського парламенту, далі Спікер.
Голову учнівського самоврядування обирають таємним голосуванням учні 6-10-х класів.
Балотуватися на посаду Голови учнівського самоврядування може будь - який учень 9-10-х класів, який представив власну програму діяльності учнівського самоврядування та має добру успішність та поведінку.
На першому засіданні учнівського парламенту з його складу обирають заступника Голови учнівського самоврядування.
Також на першому засіданні з кількісного складу учнівського парламенту створюються комітети.
7. Кількість комітетів та інших структур, їх назви, коло обов’язків та завдання визначає учнівський парламент. Кожен комітет на першому організаційному засіданні обирає голову і заступника, планує свою роботу. Засідання комітетів проводяться не рідше одного разу на два місяці.
8. Голова учнівського самоврядування очолює учнівський парламент гімназії, головує на його засіданнях, підписує всі рішення учнівського парламенту, організовує їх виконання, представляє весь учнівський колектив гімназії в стосунках з адміністрацією, при проведенні загальногімназійних заходів тощо, нагороджує нагородами учнівського парламенту.
Голова учнівського самоврядування координує роботу підрозділів, проводить засідання активу, здійснює контроль за виконавчою дисципліною, бере участь у роботі педагогічної ради та Ради гімназії, де обговорюються питання учнівського самоврядування, проблемні питання життя учнівського колективу та окремих учнів (вихованців). Звертається з відповідними пропозиціями до адміністрації гімназії, батьківського комітету та Ради гімназії.
9. Заступник голови заміщає голову учнівського самоврядування гімназії та виконує його обов’язки на час його відсутності, відповідає за ведення протоколів засідань учнівського парламенту, за оформлення документів (нагороди, листи й т. д.).
10. Рішення учнівського парламенту відповідно до п. 1.3. Положення у межах його повноважень приймаються на його засіданнях. Рішення учнівського парламенту оформлюються у вигляді протоколів.
Засідання учнівського парламенту проходять один раз на місяць, а також за необхідності.
11. Повноваження учнівського парламенту. Учнівський парламент гімназії розглядає та вирішує такі питання:
● організація та проведення загальногімназійних заходів;
● заохочення та нагородження кращих учнів гімназії (за певні досягнення в навчанні, при проведенні всеукраїнських олімпіад, конкурсів, спортивних змагань за активну участь у громадській роботі тощо);
● затвердження загальних правил гімназії (спільно з директором гімназії);
● проведення заходів з метою підтримання відповідного санітарного стану гімназії, її території (спільно з адміністрацією гімназії);
● участь у розподілі коштів на витрати з метою організації роботи гімназії (спільно з директором гімназії).
12. Члени учнівського парламенту зобов’язані неухильно дотримуватись Правил внутрішнього розпорядку, добре вчитись, бути учасниками ініціатив та проектів учнівського парламенту, захищати честь гімназії та інтереси гімназистів.
13. Позбавлення членства в учнівському парламенті допускається у випадках, якщо член учнівської ради:
· порушує правила внутрішнього розпорядку;
· навчається на оцінки початкового рівня;
· не систематично виконує свої обов’язки;
· вибуває з навчального закладу.
14. У випадку вибуття з членів учнівського парламенту, учні повинні протягом тридцяти днів обрати іншого члена свого класу.
15. У випадку неможливості Голови учнівського самоврядування виконувати свої повноваження, з причин вибуття з навчального закладу, самостійної відмови, висловлення йому недовіри кваліфікованою більшістю (2/3 частини) учнівського парламенту, не проведенню засідань учнівського самоврядування терміном більше ніж 2 місяці без поважних причин адміністрація гімназії оголошує нові вибори Голови учнівського самоврядування, які проводяться протягом 30 днів.